Jesteś tutaj:  / Strona główna / Produkty / Materiały eksploatacyjne / Detergenty

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE

Detergenty (producent ECOLAB, Niemcy)

Detergenty ECOLAB to płynne środki do płukania, mycia i dezynfekcji w myjniach-dezynfektorach, środki w proszku do mycia maszynowego, płynne środki do ręcznej i maszynowej konserwacji narzędzi oraz preparaty do konserwacji powierzchni stalowych.

SEKUMATIC FR - Środek myjący w płynie o odczynie alkalicznym. Myje dokładnie i nie pozostawia nalotów. Jest w pełni skuteczny, także w przypadku wody twardej. Specjalne dodatkowe substancje chronią myte przedmioty i części maszyny przed korozją. Nie zawiera związków powierzchniowo czynnych, dlatego w procesie mycia nie powoduje powstawania piany. Dozowanie: ok. 5 ml/l (MFR3)


SEKUMATIC FRE - Środek myjący w płynie na bazie substancji enzymatycznych. Specjalne enzymy proteolityczne powodują dobre usuwanie krwi i białka w zakresie temperatur 40-60 °C. Poprzez naturalny odczyn pH chroni myte materiały. Preparat nadaje się zwłaszcza do mycia wrażliwego sprzętu anestezjologicznego i anodyzowanych części aluminiowych w temperaturze 60 °C. Pod względem działania środek ten jest dobrany do preparatu dezynfekcyjnego Sekumatic FD. Dozowanie: ok. 5 ml/l (MFRE3)


SEKUMATIC FNZ - Płynny środek neutralizujący na bazie kwasu cytrynowego do neutralizacji po myciu alkalicznym. Zapobiega przenoszeniu pozostałości odczynu zasadowego do ostatniego cyklu płukania. Nie zawiera związków powierzchniowo czynnych. Dozowanie: ok. 1 ml/l (MFNZ3)


SEKUMATIC FNP - Płynny środek neutralizujący na bazie kwasu fosforowego. Specjalne inhibitory korozji chronią narzędzia z metalu. Możliwość wszechstronnego zastosowania do:
- neutralizacji po myciu alkalicznym - dozowanie: ok. 1 ml/l
- regeneracji narzędzi chirurgicznych i urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej po myciu alkalicznym (program refresher), stosowany w gabinetach stomatologicznych - dozowanie: ok. 1 ml/l
- czyszczenia zasadniczego instrumentów chirurgicznych i urządzeń ze stali nierdzewnej poprzez zanurzenie w roztworze myjącym - dozowanie: ok. 5 % przy czasie działania ok. 30 minut w temperaturze pokojowej
Dozowanie: ok. 1 ml/l (MFNP3)


SEKUMATIC FD - Środek dezynfekcyjny w płynie o neutralnym odczynie pH w roztworze myjącym. Z tego względu charakteryzuje się szczególnie łagodnym działaniem chroniącym materiały, np. można stosować go do dezynfekcji anodyzowanych części urządzeń. Ma działanie bakterio-, grzybo- i wirusobójcze. Jest optymalnie dobrany pod względem działania do stosowania ze środkiem myjącym Sekumatic FRE. Dozowanie: co najmniej 10 ml/l (MFD3)


SEKUMATIC FDR - Płynny środek myjący o właściwościach dezynfekcyjnych. Nie zawiera aldehydów. Posiada neutralny odczyn pH. Specjalny środek dezynfekcyjno-myjący przeznaczony do stosowania w urządzeniach do mycia łóżek i pojemników oraz w myjniach z zamkniętym obiegiem wody. Zawiera specjalne inhibitory korozji, które skutecznie chronią części metalowe. Po dezynfekcji i myciu zalecane jest przeprowadzenie płukania środkiem Sekumatic FKN. Dozowanie: 5-10 ml/l w temp. 60 °C i czasie działania 90-120 sekund (MFDR3)


SEKUMATIC FK - Płynny środek płuczący. Poprzez lekko kwaśny odczyn pH oraz zastosowanie specjalnych niepieniących środków zwilżających preparat zapewnia schnięcie mytych przedmiotów bez plam i nalotów. Szczególnie dobrze chroni myte przedmioty dzięki dodatkowym inhibitorom korozji. Dozowanie: 0,3-1 ml/l (FK4)


SEKUMATIC FKS - Płynny preparat do mycia i płukania o odczynie kwaśnym do stosowania w automatycznych myjniach basenów i kaczek szpitalnych. Preparat przeznaczony do mycia i płukania termostabilnych - 93 °C - kaczek i basenów szpitalnych w automatycznych urządzeniach myjących. Środek zapewnia schnięcie mytych przedmiotów bez powstawania plam, chroni także maszynę przed osadzaniem się kamienia. Dozowanie: poprzez pompy dozujące automatów myjących. Preparat odpowiedni do wszystkich twardości wody. Środek należy dozować w ilości 0,5 ml/l na każde 5od niemieckich twardości wody - 1°d niemiecki stopień twardości wody odpowiada zawartości 17,84 mg
CaCO3 w 1 litrze wody (MFKS)


SEKUMATIC FTP - Płynny koncentrat do konserwacji i pielęgnacji narzędzi chirurgicznych stosowany w myjniach-dezynfektorach po procesie mycia i dezynfekcji (MFTP5)


SEKUMATIC FKN - Płynny środek do płukania w myjniach-dezynfektorach przeznaczony do stosowania w myjniach łóżek i wózków transportowych. Gwarantuje schnięcie bez powstawania plam (MFKNB)


SEKUMATIC PR - Środek w proszku do maszynowego mycia w myjniach-dezynfektorach narzędzi chirurgicznych, utensyliów z tworzyw sztucznych, szkła. Czyści pozostałości organiczne takie jak: krew, białko i plwocinę (MPR8)


SEKUMATIC IS - Środek konserwujący w spray-u na bazie oleju parafinowego. Przeznaczony do ręcznej konserwacji tych części narzędzi, które poddawane są działaniu mechanicznemu w procesie mycia maszynowego. Specjalny zawór rozpylający umożliwia nanoszenie bardzo cienkiej warstwy preparatu, która nie utrudnia procesu sterylizacji. Preparat na bazie toksykologicznie sprawdzonego, obojętnego i konfekcjonowanego w warunkach sterylnych oleju parafinowego. Środek można więc stosować także do konserwacji instrumentów, które nie mogą być sterylizowane. Dozowanie: narzędzia spryskać niewielką ilością preparatu, w szczególności miejsca ruchome (MIS)


CHROMOL - Środek do czyszczenia i konserwacji powierzchni ze stali szlachetnej. Poddawane działaniu środka powierzchnie dają się doskonale i bez trudu oczyścić bez rysowania materiału. Specjalny olej o właściwościach konserwujących tworzy na powierzchni metalu równomierną warstwę ochronną. Chroniąca powłoka nabłyszcza powierzchnię metalu i zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem oraz rozpryskami wody. Dozowanie: suchą powierzchnię spryskać Chromolem i przetrzeć suchą ściereczką (CH12N)


HELIOS BRILLANT - Środek do czyszczenia powierzchni ze stali szlachetnej, chromu, niklu, mosiądzu i emalii kwasoodpornych. Preparat jednocześnie czyści, chroni i konserwuje. Powłoka konserwująca nadaje połysk i zmniejsza ponowne zabrudzenie. Bezpieczny dla powierzchni przez zastosowanie delikatnych drobinek polerskich. Dozowanie: nabrać środek na ściereczkę i czyścić powierzchnię (HEB6)© SMS sp. z o.o.  /  www.sms.com.pl Projekt i wykonanie VEGA Internet Studio