Jesteś tutaj:  / Strona główna / Firma / Historia

HISTORIA

Spółdzielnia Mechaników SMS powstała w 1946 roku.

Początkowo nasza działalność była związana z motoryzacją. W latach pięćdziesiątych rozpoczęliśmy produkcję urządzeń chłodniczych i gastronomicznych, np. chłodziarek, saturatorów wody sodowej oraz młynków i zaparzaczy do kawy. Pod koniec lat pięćdziesiątych zainteresowaliśmy się rynkiem sprzętu medycznego (w tym czasie powstały pierwsze sterylizatory parowe), w obszarze którego prowadzimy działalność do chwili obecnej.

Otwarcie polskiego rynku w latach dziewięćdziesiątych i pojawienie się w tym czasie wielu firm konkurencyjnych wpłynęło na poszerzenie zakresu prowadzonej przez nas działalności gospodarczej o działalność handlową. Dzięki temu oferta SMS skierowana do medycyny stała się kompletna pod względem technologicznym i sprzętowym.

W minionych latach SMS był znaczącym eksporterem sprzętu sterylizacyjnego. W tym czasie nasze urządzenia sprzedawaliśmy do wielu krajów Europy Zachodniej i Wschodniej (Finlandia, Szwecja, Dania, Holandia, Hiszpania, Grecja, była Jugosławia, Rumunia, Bułgaria, były Związek Radziecki, była Czechosłowacja), Afryki (Maroko, Egipt, Nigeria), Azji (Irak, Pakistan) oraz obu Ameryk (Stany Zjednoczone, Ekwador). Aktualnie chcemy wrócić na rynki zagraniczne. Od 2003 roku prezentujemy swoją ofertę na największych targach medycznych na świecie Medica (Düsseldorf, Niemcy), a w 2004 roku zrealizowaliśmy pierwsze kontrakty zagraniczne w Rumunii i na Ukrainie.


SMS Sp. z o.o.
ul. Adamowicza 8
05-530 Góra Kalwaria
tel. (22) 843 27 61
fax (22) 843 28 81
e-mail: sms@sms.com.pl

© SMS sp. z o.o.  /  www.sms.com.pl Projekt i wykonanie VEGA Internet Studio